ליטוש גרניט וקרמיקה

אז מה זה בעצם ליטוש מרצפות? מתי כדאי לבצע את התהליך ?  לא הרבה אנשים יודעים את העובדה שגם שמצב הרצפות שלכם נראה זוועתי, והרצפות נראות ישנות וחלודות, לא חייבים לרוץ ולעשות שינוי מסיבי בהם ולהחליף אותם. אפשר לבצע עליהם ליטוש.  גם לבתים שמצב הרצפה שלהם נראה חדש אפשר ורצוי לעשות החלקה לרצפה, מכוון שהמראה לאחר פוליש של הרצפות הוא מראה של הברקה וניקיון. עבודת גם מועילה כדי לשמר את הרצפות לאורך שנים כמין פעולת מניעה. ריצוף ריצפה הוא התהליך שבו משייפים את השכבה העליונה של הרצפה ומשארים רק את השכבה השנייה.


ליטוש מרצפות - ההבדל בין הסוגים

במקרים מסוימים פוליש שהוא תהליך פחות אגרסיבי של ניקיון הרצפה מספיק כדי להוריד כתמים, אך במקרים שהכתמים משמעותיים מידי הפתרון הוא רק ליטוש הרצפה. מפני שרק ליטוש הרצפה מצליח לקלף ולהסיר את השכבה הראשונה של הרצפה. העבודה למקצוענים בלבד ומי שבקעים ברזי התחום, וזאת מפני שלכל סוג רצפה נדרשת צורת עבודה וחומרים אחרים ולכן המלטש חייב לאבחן היטב את סגנון הרצפה ולטפל בו בהתאם, כי אחרת ניתן להרוס את הרצפה משימוש יתר במכונה.  העבודה מתבצע לרוב במכונות שנקראות מלטשות כאשר השכבה החיצונית של המלטשת שבאה במגע עם הרצפה היא יהלום שניתן בעזרתו להשחיז גם את המשטחים הקשים ביותר. במקרים שהכתמים פחות אגרסיביים המלטש יכול להשתמש במקום היהלום בשכבת זכוכית.


השלבים של עבודה

תהליך העבודה מכיל כמה שלבים. ראשית לכל יש לנקות באופן יסודי את הרצפה. לאחר מכן המלטש מדביק בדבק מיוחד וממלא בעזרתו את החריצים שבין הרצפות וממתינים לייבושו לפני שמתחילים עם העבודה עצמה. רק לאחר שהרצפה נקייה ויבשה מתחילים בעבודת השיוף. בוחרים את חומר המלטש ומלטשים בזהירות על ידי הזזת המכונה באופן אחיד ואטי. רבים בציבור חושבים באופן מוטעה שניתן ללטש רק אבן שיש אך בפועל ניתן ללטש הרבה סוגים של רצפה, מבטון ועד מרצפות טרצו ישנות,  לכל סוג רצפה כאמור נתאים את דרגת שיוף הנכונה לה.
 

מרצפות מסוג טרצו

גם כאן ישנם שני סוגי של עבודה האחד הוא פוליש שנחשב ליותר פופולרי בקרב מרצפות הטרצו, והשני הוא שיוף הפוליש שדואג להסיר כתמים ולכלוך מהרצפה. ליטוש מהסוג הזה הוא עדין יותר והשכבה שבה הוא מוציא מהרצפה היא דקה יותר יחסית לשכבה שמוציאה המלטשת.

 

לפרטים נוספים ויצירת קשר : 072-3954216