ליטוש שיש ללא אבק - איך לעשות את זה נכון?
אחרי שנים רבות של הזנחה הגעתם למסקנה שהגיע הזמן לא רק לשטוף את הריצוף בבית אלא גם לעשות משהו מעבר לזה כדי שהמרצפות תחזורנה להיות מבריקות ויפות? אם כך, יכול להיות שהגיע הזמן לבצע ליטוש שיש ואבן, תלוי בסוג המרצפות שיש לכם. 

כיצד מתבצעת העבודה בפועל

ליטוש של מרצפות שיש ואבן יכול להתבצע הרבה מאוד שיטות שונות, וזה תלוי בחברה המקצועית שאליה אתם פונים ובציוד שיש לה. עם זאת, ניתן לומר בכל זאת שקיימים שלושה שלבים עיקריים, והם:

1. הכנת השטח: שלב שכולל בעיקר את ניקוי האבק מהמרצפות 

2. מילוי המרצפות: אחרי הניקוי יש למלא את המרצפות עם חומר שיהיה זהה בדיוק לגוון המרצפות עצמן.

3. שיוף המרצפות: פעולה הנעשית על ידי מכונות ייעודיות אשר בפועל מורידה את שכבת השיש העליונה וחושפת כך את השכבה החלקה שמתחתיה, אשר חייבת להיות כמובן ללא רבב. 

מעבר לכך שאתם יכולים לפנות אל חברות מקצועיות לצורך הזמנת עבודה כזאת, כדאי לדעת שיש גם חברות שמציעות להשכיר ללקוחותיהן את הציוד כדי שהם יוכלו לבצע לבד את העבודה. זו אפשרות שאולי יכולה לצאת לכם יותר זולה אך היא לא תוכל להתאים לכל אחד כי אם אתם לא מכירים את התחום אתם עלולים לגרום נזק למרצפות. 

 

מריחת שכבת האיטום

בין אם אתם בוחרים לבצע את הליטוש לבד ובין אם אתם מעבירים את האחריות לאנשי המקצוע, חשוב לדעת שהשלב האחרון בתהליך הוא מריחת שכבת איטום. שכבת איטום זו באה להגן על הרצפות ולחזק אותן ולכן חשוב לא לוותר על השלב הזה.

 

לפרטים נוספים ויצירת קשר : 072-3954216